Hakkımızda

Kaptan International Textile, 1958 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Amacı, kadınlar için kumaş, aksesuar üretimi ve pazarlamasıdır. Dünya’nın farklı yerlerinde bulunan üretim tesislerinde, gerçek anlamda modern tesislerinde, işini seven çalışanlarıyla birlikte yılda 3 milyon metre farklı kumaş üretimi yapabilme kapasitesindedir.

Amaçlarımız

Müşteri memnuniyetini, ihtiyaçlarını beklentilerini ve düşüncelerini ürünlerimize ve servislerimize yansıtarak daima en üst seviyede tutmak ve bizim gözümüzden modayı müşterilerimizin öngörülerine sunmaktır.

Misyon & Vizyon

Bir kaç yıl sonrasının trendini yakalayıp üretmeye ve Avrupa’nın en fazla hazır ve üretilmiş kumaş koleksiyonunu farklı renk tonlarıyla sizler için hazırda bulundurmaya ve ayrıca her yıl Dünya’nın farklı ülkelerinden gelen üretici, modacı ve tasarımcılarına, bununla birlikte iç pazar üreticilerine ve ihracatçılarına, taleplerine göre ister hazır ürünlerimizden, isterlerse talepleri doğrultusunda farklı desen ve renk çeşitlerini üretip, en kısa sürede Kaptan Tekstil garantisi altında, hayal ettikleri ve bekledikleri kalite anlayışının üzerinde teslim etmektedir.

 

Globalleşme süreci ve oluşan müşteri talepleriyle değişen piyasa şartlarını göz önünde bulunduran firmamız, toplam kalite uygulamalarını ve alım satım işlemlerini uluslararası sertifikalar ve kalite standartlarıyla uygular.

 

Özellikle yabancı piyasalarda stratejiler geliştirerek, ithalat ve ihracat payını arttırmayı, genel iş yönetim prensibi olarak benimsemiştir. Modern yapısı ve profesyonel çalışanlarıyla, daima yeni, modern, şık ve kaliteli kumaşları, zamanında üretmek, satmak ve satış sonrasını garanti etmek anlayışı ile bu anlayışın yerli ve yabancı piyasalardaki önemini unutmadan ülkemiz ekonomisine hizmet etmeyi ana prensibi olarak benimsemiştir.

 

Başardıklarımız aslında ne yapacağımızı planlamamızda büyük rol oynamaktadır. Şık, modern, yeni ve farklı ürünleri, denenmemiş renk tonlarıyla harmanlayan ve bunları size en iyi şekilde servis eden öncü firma olmayı amaçlamaktadır.

Biyografi

1958

Kaptan Tekstil, Kemal Kaptan tarafından ilk faaliyetlerine, İstanbul’da giyim imalatı ile başlamıştır.

1978

Beyoğlu Asmalı Mescit Sokak’ta kendi binasını edinmiş ve faaliyetlerine kendi bünyesinde devam etmiştir.

1988

İsmail Kaptan tarafından Kaptan Tekstil, Osmanbey’de kumaş satışı faaliyetlerine başlamıştır.

1996

Kaptan Textile toptan kumaş ithalatına başlayarak yeni bir pazara açılmıştır.

1998

Fransa ve Almanya fuarları ile Avrupa’ya açılan Kaptan Textile, globalleşen pazarda ismini duyurmaya başlamıştır.

2001

Kaptan Textile Fransa’nın ardından Kore, Çin, Endonezya gibi Uzak Doğu ülkelerinde kumaş imalatına başlamıştır.

2004

Değişen ticaret anlayışına uygun olarak ilk web sitesini bu yılda hizmete sokan Kaptan Textile aynı zamanda şuan bulunduğu sokağa taşınmıştır.

2012

Çin, Kore, Endonezya, Hindistan, Vietnam’dan ithalat yapıp yerli piyasayla birlikte 14 ülkeye ihracat yapmaktadır.

2013

1. İstanbul Medeniyetler Defilesi organizasyonunda bulunmuştur. Ege orman vakfında 1000 fidanla 1. Kaptan International Textile korusunu oluşturmuştur.

2014

2. İstanbul Medeniyetler Defilesi organizasyonunda bulunmuştur. Ege orman vakfında 1000 fidanla 2. Kaptan International Textile korusunu oluşturmuştur.

Haberler

Tüm Haberler

Sertifikalar

Plaketler