Fashionist Fuarı için özel hazırlanan tasarımlarında Kaptan International Textile kumaşları kullanıldı.

  |   Genel   |   No comment

21-23 Kasım 2014 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Salonları’nda gerçekleşen Fashionist Abiye, Gelinlik ve Damatlık Fuarı, sergilenen 2015 koleksiyonları, düzenlenen defileleri ve birçok kıtadan ziyaretçileri ile tüm dünyanın dikkatini çekti.


Açılışı ünlü Türk modacı kardeşler Ezra-Tuba Çetin’ in tasarımlarında Kaptan International Textile kumaşlarını kullanarak Fashionist Fuarı için özel olarak hazırladıkları geleceğin giyilebilir teknolojisi ile kendi couture çizgilerini birleştirdikleri “Beginning” koleksiyonu ile gerçekleşen defileye tüm dünya satın alma grupları ve dünya basınının ilgisi büyüktü. Özellikle İtalyan moda basınının yakından takip ettiği açılış defilesindeki her parça özel olarak tasarlanıp, teknoloji ile birleştirilerek yeniden yorumlandı. Özel dokuma kumaşlar ile ipek ve taş işleme detaylardan oluşan koleksiyonun tasarım aşamasının ardından el işlemelerinin uygulanması 6 ay sürdü. Defilede, bir kelebeğin kanat çırpmasıyla tüm dünyanın değişebileceği ve geleceğin teknoloji ile şekillenip modanın da bu dönüşüme ayak uyduracağı vurgulandı.

ezra-tuba çetin ezra çetin tuba çetin fashionist geleceğin giyilebilir teknolojisi beginning fouad sarkis compass osmanbey tekstilci işadamları derneği otiad

No Comments

Post A Comment